(+90) 212 549 3343
ptt@pttkitap.com
%27
indirim
11,70
Liste Fiyatı :
16,00 TL
 
Yorum ekle
Yazar:
Barkod:
9786055895631
Basım Tarihi:
Ekim 2015
Sayfa Sayı:
144
Dil:
Türkçe
Tedarik Süresi :
24 Saatte Kargoda
  • 144
  • Karton Kapak
  • 2. Hamur
  • Ekim 2015
  • İstanbul
  • 14 / 21 cm

Gezegenimiz mit haline gelen büyümeye olan yanlış inancın tehdidi altındadır. 

Daha fazla ekonomik büyümenin gerekli olduğu söylemi, yaşam kalitesinde sürekli bir iyileştirme beklentisinde olan insanlarda ‘büyüme gerekli’ mesajlarının içselleştirilmesine neden oluyor. Bu mesaj, toplumsal, ekonomik, siyasal ve çevresel ilerlemenin ana etkeninin ekonomik büyüme olduğunu ileri sürüyor. Büyümenin zenginlik yarattığı ve toplumsal iyileştirme için gerekli araçları sağladığı varsayılıyor. Bu nedenle siyaset, hedeflerine sürekli büyümeyi ve kalkınmayı oturtuyor. En önemli icraatın olası en yüksek hızla büyümek olduğu amacı yinelenip duruyor. 

Kalkınmak ve büyümek sağ ya da sol siyaset için, adeta bir din gibi. Sadece bu hedefe varmak için izlenecek yol, daha doğrusu feda edilecek olgularda anlaşamıyorlar. 

Zenginlik ile refah, yarışmacı toplum ile dayanışmacı toplum, hükmetmekle gezegen ile uyum içinde yaşamak gibi hayati tartışmalar gündemimize ne zaman girecek? 

Bugün küçülmek, büyümemek gibi ekonomik kavramlar, büyümek/kalkınmak ikilisinden çok daha hayati konular. Küçülmek Güzeldir, Türkiye’de bu tartışmaların ivme kazanması arzusuyla hazırlandı.


Yorum yapabilmek için yapmalısınız.

Üye olmak için .